Küçük Sırlar Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merve Boluğur Hürriyet Gazetesi Röportajı

2 posters

Merve Boluğur Hürriyet Gazetesi Röportajı  Empty Merve Boluğur Hürriyet Gazetesi Röportajı

Mesaj tarafından lord35 Cuma 20 Ağus. 2010, 05:20

Uzun süredir sizi dizilerde görmüyorduk. Bu tercihin nedeni neydi?
- “Acemi Cadı”da iyi bir çıkış yakaladım. Devamında çok daha iyi bir projede yer almak istedim, o yüzden acele etmedim. Ayrıca canlandıracağım karakter de öncekinden farklı olmalıydı.

Çocukların ilgisinden sıkıldınız mı?
- Asla! “Acemi Cadı” benim ilk dizimdi. Özellikle çocuklar tarafından inanılmaz sevildi. Masalsı bir kahraman olmak her oyuncuya nasip olmaz.

Siz neler izliyorsunuz?
- Neler yapılıyor diye yeni başlayan dizilere göz atıyorum.

Bu mesleğe genç yaşta başlamak sizce bir avantaj mı?
- Evet... Tam zamanında başladığımı düşünüyorum. 19 yaşındaydım ilk kez kamera karşısına geçtiğimde. Daha erken olsaydı belki biraz bocalayabilirdim. Erken yaşta çalışmaya başlamanın insanı olgunlaştırdığını düşünüyorum.

KÜL VE ATEŞ’İ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM

Gelelim yeni diziniz “Kül ve Ateş”e... Bu dizini kadrosuna nasıl katıldınız?
- İlk dizi görüşmemi Tomris Hanım’la (Giritlioğlu) yapmıştım. Seneler sonra “Kül ve Ateş” dizisi için görüştük, beni unutmamış olmasından dolayı çok heye-canlandım. Zaten çalışmak istediğim insanların başında geliyordu. Hiç düşünmeden teklifi kabul ettim.

Canlandırdığınız Hayal karakteri nasıl biri?
- Hayal, çok eğlenceli bir karakter. Oynarken inanılmaz keyif alıyorum.

Antakya’da hayat nasıl gidiyor?
- Antakya gerçekten güzel bir yer. Özellikle kamera arkasındakilerle ve burada arkadaşlık ettiğim insanlarla çok güzel vakit geçiriyorum.

BİR OYUNCUYU YİNE BİR OYUNCU ANLAR

Sevgiliniz Tolgahan Sayışman, “Elveda Rumeli”nin Makedonya’daki setinde, siz ise Antakya’dasınız. Zor olmuyor mu sizin için?
- Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Özelimin bana kalması taraftarıyım.

İki oyuncunun ilişkisi zordur derler...
- Zor olduğunu düşünmüyorum. Bizimki normal saatlerde yapılan bir meslek değil, bu nedenle iş konusunda birbirinizi daha iyi anlıyorsunuz. Bence bir oyuncuyu yine bir oyuncu anlar...

Mesleğinizle ilgili “Yapmazsam, gözüm açık giderim” dediğiniz şeyler var mı?
- Serdar Akar’ın çektiği bir sinema filminde oynamak var.

Objektife aşık gibi bakıyormuşum

Poz vermeyi, fotoğraf çektirmeyi çok seviyorsunuz. Hiç fotomodellik yapmayı düşündünüz mü?
- Fotoğraf verirken kendimden geçiyorum! Bir fotoğrafçı arkadaşım “Objektife aşık gibi bakıyorsun” demişti, gerçekten de öyle. Bir dönem fotomodellik yaptım. Fotoğrafçı arkadaşlarıma da bayıla bayıla modellik yapıyorum.
--------------------------------------------------------------------------------
Bir dizide de ağlamak isterim

Acemi Cadı dizisine başladığınızda henüz 17 yaşındaydınız. Nasıl bir duyguydu bu?

Şanslı olduğumu kabul ediyorum. Önce "Bir dakika neler oluyor?" dedim. Bir şeyler geliyordu hayatıma ve ben izliyordum. Sabrina'nın adaptasyonu olduğunu duyduğumda çok çekici gelmişti. Dizi büyülüydü ve ben de o diziyle büyülendim. Heyecandan bir gece önce uyuyamadım.

Eğitiminiz hala devam ediyor mu?

İşler dolayısıyla yarıda bıraktım. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde okuyordum.

'Aşk Yeniden' dizisinde Türkan Şoray'la çalışmak nasıldı peki?

Başka bir iş için görüşmeye gitmiştim aslında. 'Aşk Yeniden' için de kast arayışları sürüyormuş. Bir senedir bu proje varmış ama bir türlü çekilememiş. Yönetmeni benimle görüşmek istedi. 'Türkan Şoray'ın kızını canlandırır mısın?' diye sordu. Hiç düşünmeden "evet" dedim. Onunla oynamak büyülü bir olaydı benim için. Türkan Şoray'la çalışmak herkese nasip olmaz.

Aslında sunucu olmak istiyordunuz değil mi?

Evet ama böyle gelişti. Oyuncu olmak hayal ettiğim şey değildi. Şimdi yeni bir gençlik programı sunmaya hazırlanıyorum. Çekimlerine başladık. O kadar doğallaşıyorum ki çekimlerde. Neden sunuculuk yapmak istediğimi daha iyi anladım. Doğal halimi yansıtmak istiyorum.

Peki farklı bir karakterde izleyebilecek miyiz sizi?

Bir kısa filmde sorunlu bir kızı oynadım. Oyunculukta yeniyim. İlerleyen dönemde aynı rollerde oynamak istemiyorum. Biraz da ağlamak, çok yönlü oyuncu olmak istiyorum.

Şöhret kavramı ne ifade ediyor size?

Rahatsız edici değil. Ama içime döndüğüm zamanlarda rahat hissetmiyorum kendimi .

Peki sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Aslında fan sitelerini takip ediyorum. Bana o kadar sıcak yaklaşıyorlar kiOnların bu düşüncelerine kayıtsız kalmak bana terbiyesizlik gibi geliyor. Ben de onların bu sevgilerine karşılık vermeye çalışıyorum. Forumlara girip yazıyorum, fotoğraflarımı gönderiyorum.
lord35
lord35
Admin
Admin

Merve Boluğur Hürriyet Gazetesi Röportajı  Empty Geri: Merve Boluğur Hürriyet Gazetesi Röportajı

Mesaj tarafından melike_eylem Çarş. 25 Ağus. 2010, 02:25

sagol kimyacıı

melike_eylem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye