Küçük Sırlar Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merve'nin Sırları

3 posters

Merve'nin Sırları  Empty Merve'nin Sırları

Mesaj tarafından Bsra ^C^ Cuma 20 Ağus. 2010, 21:20

MERVE'NİN EN'LERİ

Sevdiği kitap: “Mutluluk”-Zülfü Livaneli
Sevdiği film: “Amelie”, “God Father”
Sevdiği dizi: “Lost”
Sevdiği araba: BMW
Sevdiği arkadaş: Serap
Sevdiği yemek: Balık
Sevdiği takım: Fenerbahçe
Sevdiği dergi: Heygirl tabii ki:)

Okul ve kariyer
“Acemi Cadı” ile tanıdık seni. Daha önce nerelerdeydin?
İki filmde oynadım; “Keloğlan Kara Prense Karşı” ve “Gomeda”. Ama beni genellikle Cornetto reklamlarından hatırlalar.

“Çocukların sanatçısı” etiketi, seni korkutuyor mu?
“Çocukların sevgilisi” olmak, çok güzel bir şey. Açıkçası, korkmak yerine mutluluk duyuyorum.

Okul hayatın nasıl?
Heygirl Kızları’na kötü örnek olacağım belki, okul şu an için gitmiyor:) Diziden sonra ara vermek zorunda kaldım. Ama yurtdışında 2-3 aylık bile olsa bu işin eğitimini almak istiyorum.

Oyunculuk eğitimi şart mı peki, yoksa tecrübe yeterli mi?
Yetenek, bu konuda çok önemli, ancak eğitim de bunun kadar önemli. Ben, Celal Kadri, Nergis Kumbasar, Şenay Güner’den çok şey öğrendim. Oyunculuk adına “Acemi Cadı”nın bir avantajı, her türlü karaktere bürünmem.

Sinema filmi olacak mı yine?
Teklifler geliyor elbette, ama dizi devam ettiği için çok zor. Benim daha çok sunuculuk gibi bir hayalim var aslında. Bu konuda da birkaç teklif aldım, henüz net bir şeye karar vermedim.

En çok hangi rolde oynamayı isterdin?
“Acemi Cadı”da, Ayşegül erkek kılığına giriyordu. Ben o sahnede çok eğlenmiştim. Sanırım erkeksi bir kızı ve aşırı derecede kötü bir kadını oynamayı çok isterdim.

Moda ve güzellik
Modayı takip eder misin?
Hem de çok yakından…

Tarzını nasıl tarif edersin?
Mesela bir küpem vardır, ondan sıkılmışımdır. Ondan farklı bir küpe yapabilirim:) Bir şeyleri bozmayı, kendime göre uyarlamayı seviyorum ben.

Marka mı giyersin, nerelerden alışveriş yaparsın?
Marka değil, ama kaliteli giyinmeyi seviyorum. Tişörtlerimi genelde Atlas Pasajı’ndan alıyorum. Zara, Adidas ve A 46’dan giyiniyorum.

Her kız gibi sen de bir alışveriş canavarı mısın?
Yok, hayır. Özel itiyaçlarım olduğu zaman tabii ki yapıyorum. Sonuçta görsel bir iş yapıyoruz.

Kimlerin tarzını beğenirsin?
Nil’in tarzını çok beğeniyorum. Kendi tarzını aratanlar çok hoşuma gidiyor genellikle.

Kullandığın parfüm?
DKNY ve Gucci.

Rujunun rengi ve markası?
Nivea’nın dudak kremini seviyorum. İçimden gelirse kırmızı ruj sürerim. Markası Mac.

Makyaj çantanın olmazsa olmazları nelerdir?
Dudak kremim, allığım…

Saçlarını ne kadar zamanda bir kestirirsin, ne sıklıkla kuaföre gidersin?
Saçlarıma pek bir işlem yapamıyorum, çünkü dizi devam ediyor.

Manikürünü yapar mısın, yoksa yaptırır mısın?
Kendim yapabilecek kadar becerikli değilim. Ama bakım önemli; yaptırıyorum.

Bakım için kızlara ne tüyolar verirsin?
Ayda bir buhar banyosu yapıyorum. Son zamanlarda peeling’e başladım.
Zamanım sette geçiyor; yüzümdeki fondöten tabakasının zararlarından yüzümü korumam gerek. Bu konuda Biotherm ürünlerini seviyorum.

Ev hayatı ve gelecek
Çekimler dışında neler yaparsın?
Bir dönem asosyal bir durumum vardı, çünkü diziyi 2-3 bölüm birden çektiğimiz oluyordu. Film seyretmekten çok büyük zevk alıyorum. Vizyondaki filmlerden çok, kaçırdığım, ama çok merak ettiğim filmleri seyretmeye çalıştım yaz boyunca.

Ailenin oyunculuğun hakkındaki düşünceleri neler, ilk zamanlar tepkileri oldu mu?
Annem ve babamın tedirginliği yoktu açıkçası. Sadece eğitimi şart koştular bana. Destek oldular hep. Şu an bile, annem diziyi hala büyük bir heyecanla seyrediyor.

Sen de her kız çocuğu gibi babana aşık mısın?
Babamı seviyorum elbette, ama bağımlılığı sevmem. Bende her şeyin bir sınırı vardır.

Para kazanmaya başladın. Nasıl değerlendiriyorsun kazandıklarını; biraz maliyeci gibi oldu ama:)
Çiftlik aldım:) Şaka tabii ki! Para bankada duruyor. İhtiyaçlarım olduğu zaman harcıyorum. Geleceği düşünerek yaşarım ben. Mesela yurtdışına gidip eğitim görmek gibi hayallerim var. İlk paramı kazandığım zamanki duygu muhteşemdi. “Evet, ben çalıştım ve ben kazandım bu parayı” dedim; ayaklarımın yere sağlam bastı.ını hissettim.

İleride şunu da yapmazsam olmaz” dediğin ne var?
Seyahat etmeyi çok istiyorum. Öncelikle de Paris’e gitmek… Ama hayatın keyif bölümünden önce geleceğime yatırım yapmam gerek. Bu yüzden önceliklerim belli; 2 ay da olsa yurtdışında eğitim almak istiyorum.

Bir albüm de var mı bu hayallerin arasında?
Asla böyle bir şey olamaz; çok net konuşabilirim bu konuda. Ben de olan ve olmayanları ben çok iyi biliyorum. En başta da sesimin iyi olmadığını… Dolayısıyla kimseye işkence yapmak istemem:)

Erkekler ve aşk
Bir erkekte ne ararsın?
Bir şey aramıyorum açıkçası. Aranılarak bulunmaz çünkü aşk. Ama enerjisi ve özgüveni olan insanları severim. Ukala ve şımarıklara tahammülüm yoktur. Kendini ifade edebilmeli bir insan. Beraber vakit geçirirken eğlenebilmeliyiz, aynı dili konuşmalıyız.

Böyle biri var mı şu an hayatında?
Yok!

“Hayalimdeki erkek” dediğin bir ünlü var mı? Ünsüz de olur tabii:)
Olsaydı zaten şu anda yanımda olurdu:)

“Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” sözüne istinaden, yemek yapmayı bilir misin? Ne yemeyi seversin?
Yapmayı ne yazık ki beceremiyorum. Salata, sebze ve patates kızartması, en sevdiğim yiyecekler. Annem çok güzel kısır yapar; bayılırım yemeye.

Birine çok aşık oldun ve ona bir şarkı söylemen gerekiyor. Hangi şarkıyı söylerdin?
Şebnem Ferah’ın “Ay Işığında Saklıdır” olabilir.

Kör kütük aşık olanlardan mı, yoksa mantığı elden bırakmayanlardan mısın?
Kolay aşık olabilen biri değilim. Hayatıma giren kişilere mutlaka bir şeyler hissetmişimdir, ama aşk, çok farklı bir şey. Ayrılma sürecinde çok acı çekerim, ama her şeyi de içimde yaşarım. Bittikten sonra ise, “Bitti ve geride kaldı, benim sorumluluklarım var” demeyi, olaya mantıklı bakabilmeyi bilirim.

Unutamadığın bir anın var mı?
Benim için bir şarkı yazılmış ve söylenmişti.

Hıııım! Hangi şarkı bu?
Eh, o kadar da değil:)

Birine ilgi duyuyorsan ilk adımı atan sen olur musun, yaptın mı hiç böyle bir şey?
Hayır! Teklif eder miydim? Iııım, sanmıyorum! Ben seçilmekten çok, seçmeyi tercih ederim. Çok iddialı oldu:)

“Kız kızı çekemez” derler. Doğru mu bu, seni çekemeyenler de oluyor mu?
Evet doğru. Ben genelde erkek arkadaşlarımla çok şey paylaşırım. Erkek gözü daha farklı oluyor ayrıca.

Diyelim ki sen birinden, o başkasından hoşlanıyor. Ne yaparsın?
Aslında bunu kendin aşabilirsin. Heygirl Kızları’na da tavsiyem, bence onları sevenlere şans tanısınlar; pozitif düşünüp kendine güvensinler.

BONUS SORU
Hafızanı kaybetsen neyi unuttuğuna sevinirsin?
Çok üzüldüğüm bir şey olmadı. Aslında üzüldüğüm şeyleri de unutmak istemem, çünkü onlar da insana bir şeyler katıyor. Bir daha o hatayı yapmaman gerektiğini anlarsın.

KELİME OYUNU

Heyecan: İlk aşk
Aşk: Bağımlılık
Vazgeçilmez: Hiçbir şey
Johnny Depp: Karayip Korsanları ve karizma
Murat Boz: Şarkıcı ve Tarkan’ın vokali
Korku: Yalnızlık ve başarısız olmak
İstanbul: Nişantaşı
Ex: Aşkım bana neler ettin:)
Cep telefonu: Olmazsa olmaz; o yokken ne yapıyorduk acaba
Sigara: İçmiyorum
Mp3: İndirin:)